Založ si blog

Je 998 tisíc ľudí veľa alebo málo?

Včera som sa celkom dobre bavil na vyjadreniach našich pseudopolitikov  a diskutéroch  na rôznych fórach ohľadom   hodnoteniach výsledkov referenda. Je to diskusia, ktorá je asi zbytočná, lebo je podobná k diskusií či je pohár poloplný alebo poloprázdny. Bože !!! Aký veľký je rozdiel medzi matematikou a politikou. Prečo?

 V parlamentných voľbách  bolo voliť   2 566 779 občanov SR. Za „dnes opozičný“ Smer hlasovalo  880 111 hlasov. Výsledok hovorí   34,79 %z tých čo prišli voliť.Je to veľa, dokonca percentuálne najviac!!! Čo už potom ostatné strany či   „zlepenec“. Mimochodom ten dokopy získal „len“ 1 118 622 hlasov.  Podľa prívržencov strany Smer je percentuálny výsledok  dôvod, aby bola ich strana rešpektovaná a bola prizvaná do vlády!  Ale!!!  Zo všetkých  4 362 369 ľudí, ktorí mali právo vyjadriť sa, si Smer želalo len  20,17 %.  A máme tu rozdiel medzi politikou a matematikou : 34,79% verzus 20,17%.

Ešte jeden príklad ! Je počet ľudí, ktorí odovzdali hlas KDH v voľbách do Európskeho parlamentu  t.j. 89 905 hlasov dostačujúci na to, aby nás občanov Slovenska  nasledujúce roky zastupoval nominant  KDH v Európskom  parlamente? Mimochodom aj najsilnejší Smer dostal v týchto voľbách „iba“ 264 722 hlasov. Koľko ,že to je s možných voličov  5-6 %. A majú právo podľa svojho (nie nášho)  svedomia hlasovať za Slovenskú republiku  v europskom parlamente.   Tu mohlo v ten deň hlasovať 4 345 773 ľudí. t.j.  KDH stačili 2% voličov a hup. Už je tam. A to nehovorím o zástupcoch ostatných strán. Zástupca SNS získal iba 1%.

Takže spať k referendu. Referendum je neplatné pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 998 142 t.j. 22,84 %. Znížiť imunitu si želá  952 281 občanov tejto krajiny. Aby tu boli čísla rovnaké,  z tých čo mohli hlasovať t.j. 4 369 553  je tých čo chcú znížiť imunitu 21, 79%. V matematike je to jasné. Viac ľudí  na Slovensku si želá, aby si politici znížili imunitu ako tých čo chcú, aby vládol Smer.

 Ja si uvedomujem, že referendum je neplatné. Ústava nepustí. Uvedomujem si aj, že  nebolo pre poslancov NR SR záväzné! Ale strašne som zvedavý a budem  pozorne sledovať  ako s týmito údajmi naložia zákonodárci tohto štátu, či ako premiérka hovorí:  tejto krajiny. Som zvedavý či je viac tých 20,17 % voličov Smeru ako tých 21,79% čo chcú znížiť imunitu. V matematike je to jasné. Ale či aj v politike, kde vraj rozhoduje vôľa ľudu uvidím. Inak pri každom hlasovaní v demokracií platí, že všetci sa mohli vyjadriť, hoci aj negatívne. Ale iba tí čo hlasovali sa rozhodli!

Gorila I a Gorila II: paralela odhalení

27.05.2013

Pred časom som si povedal, že už nebudem písať blogy. Odišiel som do osobnej vnútornej emigrácie. Nevydržal som tam. Spolitizovanie situácie okolo tunelovania tajných služieb ma prinútilo vyjadriť sa. Viem, vyjadril sa už premiér, minister obrany, exminister obrany, ďalší exminister obrany i samotní riaditelia či zástupcovia služieb, tak načo ešte ja. K samotnej [...]

pozri kto to hovorí?

08.12.2010

Pod heslem ‚vítěz bere vše‘ spoléhá ODS, že se rychle ujme moci a spolu se svými agenty přisluhovači zajistí těmto osobám beztrestnost. Toto já a sociální demokracie, jejíž jsem předsedou, nedopustí. Cítím povinnost oznámit, že demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948, snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita.“ „Já [...]

Na súde vyhral terorizmus !

09.08.2010

To čo predviedol v otázke Kosova „nezávislí“ Medzinárodný súdny dvor v Haagu je fraška a obrovský precedens. Nechcem sa vyjadrovať k politickej objednávke ako má súd rozhodnúť, ani či za tým stojí USA, Veľká Ritánia, TC, slobodomurári, sionizmus,Izrael alebo daľšie superutajované organizácie. Chcem len povedať, že sudcovia otvorili [...]

SAMP/T

Časť talianskej opozície tvrdo kritizuje výcvik ukrajinských vojakov neďaleko Ríma

20.03.2023 21:42

Taliansko podľa opozície poskytovaním čoraz rozvinutejších zbraní prispieva k zvyšovaniu intenzity konfliktu na Ukrajine.

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Nemecká rada pre etiku žiada limity na používanie umelej inteligencie

20.03.2023 20:36

Používanie umelej inteligencie by malo posilniť ľudský rozvoj, nie ho znižovať.

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Jakub Stuart

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 50183x
Priemerná čítanosť článkov: 2952x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy