V ČR menšinová vláda?!

Ešte včera sa aj naša pravica nadchýnala vítazstvom vo volbách v ČR. Ako to bude dobré a stabilné. Wau. Ja som v nedelu pri jednej debate vyslovil názor, že vôbec nezávidím ODS- Nečasovi, že ide do Vlády s TOP 09 a Vecami verejnými. Obe strany sú neznáme a nevyspytateľné. Varoval som pred prílišným optimizmom. TOP 09 teda Kalousek a ten kníže sú starý vlci v nových ovčích kožuchoch a Veci verejné je strana o ktorej nikto nič nevie! Nikto nevie nič o lídroch, financovaní ani o ich reálnom smerovaní. Je to veľmi nevyspytateľná strana s slušne povedané veľmi originálnymi názormi na politiku. Okrem Johna, ktorý je skôr známy ako publicista a nie politik je všetko ostatné zastreté tajomstvom. Majú tvár na reklamu a ostatné bude vec biznismenov. Už len tie zmluvy o pokutách za „politickú nedisciplinovanosť“ sú slušne povedané veľmi neštandartné. Také Masarykovské!  Nemá každý politik hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia?? Spojenie ministerstva obrany a ministerstva vnútra je akumulácia moci jednému ministrovi. Presun 10 mld. z rozpočtu armády do školstva? to armádu položí. Zároveň chcú odkupiť tie gripeny. A daľšie perličky.

Podľa mna bude v Čechách  menšinová vláda ODS a TOP 09 s podporov Veci verejných , t.j  vlada vydierateľná najmenšou politickou stranou v parlamente. Veci verejné si nebudu chcieť „špiniť ruky“ a do vlády nepôjdu. Budú ju  iba podporovať, ked im to bude vyhovovať a budú naháňať populistické body. Tak ak dnes majú naše opozičné strany optimizmus,že budú mať český scenár, zajtra tu bude zase  na koni Fico. Želám čechom veľa štastia.

 Mám svoje jedno pravidlo: Nikdy neverím ĺudom, ktorí ma presviedčajú, že všetko čo robia robia iba pre moje dobro. A to VV sú!!!  

 

Upozornenie: Tento článok je iba moja prognóza.

Gorila I a Gorila II: paralela odhalení

27.05.2013

Pred časom som si povedal, že už nebudem písať blogy. Odišiel som do osobnej vnútornej emigrácie. Nevydržal som tam. Spolitizovanie situácie okolo tunelovania tajných služieb ma prinútilo vyjadriť sa. Viem, vyjadril sa už premiér, minister obrany, exminister obrany, ďalší exminister obrany i samotní riaditelia či zástupcovia služieb, tak načo ešte ja. K samotnej [...]

pozri kto to hovorí?

08.12.2010

Pod heslem ‚vítěz bere vše‘ spoléhá ODS, že se rychle ujme moci a spolu se svými agenty přisluhovači zajistí těmto osobám beztrestnost. Toto já a sociální demokracie, jejíž jsem předsedou, nedopustí. Cítím povinnost oznámit, že demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948, snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita.“ „Já [...]

Je 998 tisíc ľudí veľa alebo málo?

20.09.2010

Včera som sa celkom dobre bavil na vyjadreniach našich pseudopolitikov a diskutéroch na rôznych fórach ohľadom hodnoteniach výsledkov referenda. Je to diskusia, ktorá je asi zbytočná, lebo je podobná k diskusií či je pohár poloplný alebo poloprázdny. Bože !!! Aký veľký je rozdiel medzi matematikou a politikou. Prečo? V parlamentných voľbách bolo voliť [...]

Laura Codruta Kövesiová

Hlavná európska prokurátorka píše Európskej komisii: Kritizuje zmenu zákona o oznamovateľoch na Slovensku

28.11.2025 22:05

Mimovládky apelujú na poslancov, aby úrad nerušili. Zvolávajú protest.

Trump Inauguration

Trump ruší Bidenove príkazy podpísané automatickým perom

28.11.2025 22:01

Republikán bez dôkazov tvrdí, že úradníci Bidenovej administratívy mohli podpis použitím automatického pera falšovať.

SR Košice Wizz Air Kolín inauguračný let KEX

Airbus zvoláva lietadlá na okamžitú úpravu softvéru. Dotkne sa to aj spoločnosti Wizz Air

28.11.2025 21:50

Dopravcovia Wizz Air a Air India už vopred upozornili, že sa opatrenie môže dotknúť niektorých ich letov.

China Sea Collision

Najprv výbuch, potom požiar. Dva tankery z ruskej tieňovej flotily zahalili plamene a hustý dym

28.11.2025 21:10

Tankery zrejme slúžia na pašovanie ruskej ropy.

Jakub Stuart

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 55148x
Priemerná čítanosť článkov: 3244x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy